Witamy na stronie naszej szkoły

Zapraszamy tych, którzy chcą przyjrzeć się, jak w codziennej pracy łączymy: tradycję i nowoczesność, regionalizm i uniwersalność, nauki ścisłe i humanistyczne oraz dbamy o ucznia - jego bezpieczeństwo, indywidualny rozwój i wychowanie...

Wydarzenia szkoły

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa””


Dnia 04.12.2018 r. w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela PSP w Olkuszu, który przeprowadził prelekcję „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. W prelekcji uczestniczyli uczniowie klas IV-VII. „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. Kampania jest realizowana od października 2018 r. do marca 2019 r.  Kampania jest skierowana do społeczeństwa, m.in. do dzieci i młodzieży. Edukacja najmłodszych jest inwestycją w przyszłość, z uwagi na fakt, że najmłodsi w rozmowach z dorosłymi dzielą się zdobytą wiedzą. Kampania ma na celu przekazania informacji najmłodszym wiedzy na temat: zagrożeń związanych z pożarem w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, zagrożeń związanych z emisją tlenku węgla, zapewnienia właściwej ewakuacji oraz sposobów powiadamiania służb ratowniczych. Uczniowie pozyskali również informacje na temat: Skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny?  Co jest główną przyczyną zatruć tlenkiem węgla? oraz Co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia?

Inf.Jolanta Nowosadzka

„Bawimy się i gramy w ringo”


Dnia 28.11.2018r. nasza szkoła była gospodarzem VI Gminnego Drużynowego Turnieju Ringo organizowanego przez UKS „Małopolanie” w Rodakach. W tegorocznym turnieju startowali uczniowie klas V wystawiając dwie drużyny 2-osobowe dziewcząt i chłopców , łącznie: 8 drużyn. Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny chłopców z klasy V oraz 2 drużyny dziewcząt. Turniej odbył się systemem „każdy z każdym”. Podczas trwania turnieju panowała sportowa atmosfera, uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami gry w ringo.
Oto wyniki:
Kategoria chłopców:
I miejsce -SP Rodaki
II miejsce - SP Rodaki
III i IV miejsce - SP Ryczówek

Kategoria dziewcząt:
I miejsce - SP Ryczówek
II miejsce - SP Ryczówek
III i IV miejsce - SP Rodaki

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez UKS „Małopolanie” w Rodakach.
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim drużynom startującym w turnieju.
Nagrody otrzymała również drużyna uczniów, która cyklicznie startowała w rozgrywkach z SP Rodaki w grach zespołowych. Organizatorem wszystkich rozgrywek i fundatorem nagród był UKS „Małopolanie” w Rodakach.

Inf.Jolanta Nowosadzka

II miejsce uczennicy klasy 6 w konkursie plastycznym
"Droga Polaków do niepodległości"


Kalina Porc, uczennica klasy 6 zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bukownie. Kalina wykonała pracę w formie plakatu. Otrzymała dyplom, książkę o tematyce historycznej oraz głośniki. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

Inf.Elżbieta Mucha

Cztery Żywioły


30 października 2018roku uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali krótkie przedstawienie pt. Cztery Żywioły, oparte na tekście Agnieszki Fraczek. Zaprosiliśmy na nie panią dyrektor, kolegów i koleżanki z klasy 1 i 2 oraz przedszkolaków z najstarszej grupy. Nasze przedstawienie ukazało dobre i złe strony sił przyrody: wody, ognia, ziemi oraz powietrza. Mali artyści zagrali swoje role z dużym zaangażowaniem. Wystąpili w ciekawych strojach, wykonanych przez rodziców i wychowawcę. Na zakończenie występu trzecioklasiści zaśpiewali piosenkę o żywiołach, a do refrenu włączyła się także publiczność, która świetnie naśladowała ruchy ziemi, ognia, wody i powietrza. Za swój występ uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Inf. Elżbieta Mucha

Zobacz Galerię

Dzień Pluszowego Misia


„ Czy to jutro, czy to dziś,
wszystkim jest potrzebny miś.”

Pluszowy miś to fenomen na skalę światową. Nie da się przecenić jego właściwości terapeutycznych: daje poczucie bezpieczeństwa, wsparcie, pomaga nauczyć się samodzielności, wyzwala instynkty opiekuńcze. 26 listopada 2018r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu pluszowe przytulanki towarzyszyły uczniom w czasie przerw i na lekcjach. Sale zamieniły się w „Misiową Krainę”. Podczas wspólnego świętowania uczniowie klas 1-3 poznali historię kultowej już postaci, śpiewali piosenki, wykazali się znajomością literatury i filmów, których bohaterem był miś. Każde dziecko wykonało portret ulubionego uszatka. Prace okazały się bardzo pomysłowe i oryginalne, wszystkie zostały umieszczone na na szkolnym korytarzu, gdzie były podziwiane nie tylko przez uczniów. Za rok ponownie zaprosimy do nas wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, małe i duże, aby wspólne się z nimi bawić i uczyć. Pluszowy miś, to nie tylko przytulanka, ale też „ktoś” bardzo bliski, a czasem nawet niezastąpiony, który towarzyszy nam zarówno w chwilach radości, jak i smutku.

Inf.Halina Krzywda

Podwójny sukces na Festiwalu Pieśni Legionowej i Żołnierskiej


Tak jak co roku wzięliśmy udział w Festiwalu Pieśni Legionowej i Żołnierskiej w Bydlinie. Tym razem dziewczynki wystąpiły w dwóch grupach wiekowych: kl.1- 4 i kl. 5 - 8. W grupie młodszej zadebiutowała uczennica klasy trzeciej Kinga Lisowska. Kinga pięknie zaśpiewała piosenkę "Dziewczyna z granatem"i zdobyła 2 miejsce. Grupę starszą reprezentowały dziewczynki z klasy 6 : Aleksandra Kucińska i Anna Pietrzak. Zaśpiewały równie pięknie piosenkę "Jedna chwila". Zdobyły wysokie 2 miejsce. Nasz duet już od kilku lat uczestniczy w festiwalu i odnosi sukcesy.

Wszystkim dziewczynkom serdecznie gratulujemy!


Inf.Elżbieta Mucha

Wydarzenie artystyczne ,,Imieniny u Marszałka ''


16 listopada uczniowie klas V-VIII obejrzeli spektakl pt. ,,Imieniny u Marszałka '', które odbyło się w Domu Kultury w Kluczach z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Przedstawienie zostało przygotowane przez Stowarzyszenie Wszyscy Razem w Bogucinie Dużym, przy udziale zespołów z Gminnego Ośrodka Kultury.

Inf.Monika Półkoszek

Bieg Niepodległości


Zgodnie z tradycja dnia 11 listopada w Bydlinie na stadionie sportowym odbył się Bieg Niepodległości w którym uczestniczyła reprezentacja naszej szkoły. Po zakończeniu biegu głównego dla dorosłych odbyły się biegi indywidualne dla młodzieży. Na stadionie i bieżni panowała gorąca atmosfera i emocji sportowych nie brakowało. Przed wręczeniem nagród dla najlepszych nastąpił akcent patriotyczny, wspólne odśpiewanie hymnu narodowego .Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal oraz słodki poczęstunek.
Wśród zwycięzców znaleźli się również nasi uczniowie. Na podium stanęła Rozalia Haratyk , która w swojej kategorii zajęła I miejsce i również Janusz Haratyk, który w konkurencji Nordic walking pokonując swoich starszych rywali zajął I miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegów!!!


Inf.Jolanta Nowosadzka

100 lat Niepodległej…


Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych w naszym kraju, w tym roku szczególne, ponieważ przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości.
9 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły godnie uczcili tę rocznicę. Obchody rozpoczęły się pokazem musztry wojskowej w profesjonalnym wykonaniu uczniów z Liceum Mundurowego w Olkuszu. Po pokazie musztry rozpoczęła się uroczystość patriotyczna.
O godzinie 11. 11 młodzież naszej szkoły pięknie odśpiewała 4 zwrotki hymnu państwowego, po nim rozpoczęło się widowisko. W widowisku brali udział uczniowie z kl. II, V i VII, którzy słowami utworów poetyckich przypomnieli zebranym, iż był taki czas w historii naszej Ojczyzny, gdy na 123 lata utraciła niepodległość.
Na scenie pojawiła się także uczennica z kl. IV, która odczytała własnoręcznie napisany list, w którym pięknie przedstawiła historię naszego regionu z okresu I wojny światowej.
Na zakończenie widowiska uczennice z klasy VI zaprezentowały 3 pieśni patriotyczne i swoim śpiewem zachwyciły słuchaczy.

Inf.Katarzyna Gnatowska-Gus

Zobacz Galerię

Prelekcja ,,Zdrowe Odżywianie''


Dnia 26 października 2018 r. pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej z Olkusza Pani Katarzyna Kamionka przeprowadziła dla uczniów klas I-III i nauczycieli prelekcję dotyczącą zdrowego odżywiania. Głównym celem było zapoznanie z zasadami zdrowego odżywiania oraz uświadomienie dzieciom, że to, co jemy, ma bezpośredni wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka w dalszych latach życia. Prelegentka mówiła o produktach, które warto codziennie spożywać, jak również, te których należy unikać. Szczególną uwagę zwrócono na ilość spożywanego cukru i produkty,  które zawierają duże ilości tego składnika m.in.: słodycze i napoje. Podkreślono konieczność ograniczenia spożywania soli a także odpowiedni dobór wędlin i produktów mlecznych. Przedstawiono prawidłowy rozkład posiłków w ciągu dnia z naciskiem na konieczność spożywania śniadania i zabierania do szkoły II śniadania, które powinno zawierać produkty bogate w białko, węglowodany, błonnik, witaminy i składniki mineralne oraz wodę do picia. Dowiedzieliśmy się także , co jest przyczyną niektórych chorób cywilizacyjnych oraz jakie choroby powstają na tle niewłaściwego odżywiania. Prelekcja wzbudziła duże zainteresowanie, dzieci chętnie brały w niej czynny udział: zadawały pytania, dzieliły się spostrzeżeniami, podawały przykłady, w jaki sposób się sami odżywiają.

Inf. Monika Półkoszek

Pogadanka o zdrowiu


26 października odbyła się pogadanka o zdrowiu dla uczniów kl.IV-VIII. Uczniowie wspólnie z Panią Eweliną Bączek z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olkuszu nakreślili główne bloki tematyczne dotyczące zdrowego stylu życia:
1. Prawidłowe odżywianie i nawadnianie organizmu
2. Aktywność fizyczna
3. Odpowiednia ilość snu
4. Wyeliminowanie uzależnień
Aby wprowadzić zdrowy styl życia należy wybrać sobie konkretne cele i konsekwentnie je realizować.
1. Prawidłowe odżywianie się.
Wskazania:
- przestrzeganie bilansu energetycznego i wodnego
- spożywanie dużych ilości warzyw i owoców
- ograniczenie spożycia tłuszczów i słodyczy, podjadania między posiłkami
2. Systematyczna aktywność fizyczna.
Wskazania:
- prowadzenie czynnego trybu życia, utrzymanie aktywności fizycznej
- aktywne uczestniczenie w lekcjach wf
3. Odpowiednia ilość snu.
Wskazania:
- podczas snu regeneruje się cały organizm, dlatego powinniśmy spać 8-9 godzin na dobę
4. Wyeliminowanie uzależnień.
Wskazania:
- realizowanie własnej strategii nie ulegania nałogom (papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze)
- poszukiwanie lub rozwijanie swoich pasji i hobby.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Mamy nadzieję, że wszystkie te wskazówki dotyczące zdrowia wcielą w życie.

Inf. Bogusława Jakubek

Wybory do Samorządu Szkolnego


Dnia 08.10.2018r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.
Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:
Przewodniczący: Małgorzata Sosnowska kl. VII
Zastępca przewodniczącego: Aleksandra Kucińska kl. VI
Minister sportu: Mikołaj Plutka kl. VII
Ministrowie rozrywki: Janusz Haratyk kl. VIII
Patryk Plutka kl. VII
  Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za wysoką frekwencję,     a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Inf. Joanna Bakowska

Zobacz Galerię

VI DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE


9 października uczniowie przystąpili do 6. edycji dyktanda „Po polsku o historii”. Tegoroczne ortograficzne potyczki, w których wzięli udział uczniowie z klasy VII i VIII, stały się okazją nie tylko do poszerzenia ich wiedzy o poprawnej polszczyźnie, ale były też lekcją patriotyzmu. Uczestnicy pisali tekst związany z historią odzyskania niepodległości przez Polskę. Najwięcej kłopotów sprawiały nazwy własne związane z wydarzeniami historycznymi od I wojny światowej do zmiany ustroju w Polsce. Najlepszą znawczynią zasad ortograficznych i interpunkcyjnych okazała się JAGODA SOSNOWSKA, która uzyskała wymaganą ilość punktów, aby jej praca kwalifikowała się do weryfikacji przez Małopolską Komisję Konkursową. Mamy nadzieję, że Jagoda( czego jej serdecznie życzymy) znajdzie się wśród sześćdziesięciu uczestników, którzy zostaną zakwalifikowani do ścisłego finału. Wszystkim uczestnikom dyktanda gratulujemy!

Inf. Teresa Pająk

Rajd Górski – Leskowiec i Groń Jana Pawła II


Wczesnym rankiem 5 października, wraz z koleżankami i kolegami z Bydlina i Wolbromia wyruszyliśmy autokarem w Beskid Mały do miejscowości Ponikiew, skąd rozpoczynał się Rajd Górski, w którym uczestniczyli uczniowie powiatu olkuskiego. Najpierw wędrowaliśmy niebieskim szlakiem na Groń Jana Pawła II. Trasa była dosyć wymagająca, ale sił dodawało nam przekonanie, że ten szlak niejednokrotnie pokonywał ze swoim ojcem mały Karol, który został papieżem. Trudy „wspinaczki” wynagrodziły nam przepiękne widoki z Leskowca, bo pogoda była wymarzona na wędrówki górskie. Byliśmy na wysokości 922 m. n. p. m. widoczność była super, a Babia Góra, na tle której robiliśmy zdjęcia, wydawała się być na wyciagnięcie ręki. Po „uczcie duchowej” w bezpośrednim kontakcie z naturą, udaliśmy się do schroniska PTTK Leskowiec, celem regeneracji naszych, nadwątlonych sił. Po odpoczynku, pełni wigoru, czerwonym szlakiem zeszliśmy do Krzeszowa, gdzie zakończyła się nasza górska przygoda. Kolejny raz udowodniliśmy sobie, że z naszą kondycją nie jest tak źle i pełni nowych doświadczeń i wrażeń wróciliśmy bardzo zadowoleni. Wielu z nas już „połknęło bakcyla” uzależniającego od górskich wędrówek.

Inf. Bogusława Jakubek

Dzień Chłopaka


28.09.2018 świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczynki z klasy IV przygotowały życzenia i wierszyki na tę okoliczność. Z tej okazji odbył się również konkurs na Mistera Juniora i Mistera Seniora SP w Ryczówku. Panowie zmierzyli się w trzech konkurencjach: wiązanie krawatu, podanie przepisu na swoje danie oraz zaplatanie warkocza. Wszyscy chłopcy – mniejsi i więksi- świetnie się spisali. Tytuł Mistera Juniora zdobył Marcin Dominiak z klasy III, a Mistera Seniora - Filip Haberka z klasy VIII, którzy otrzymali korony. Gratulujemy!!!

Inf. Joanna Bakowska

Zobacz Galerię

C.d. „Szkolnych Przygód gangu Słodziaków”


Uczniowie klasy I poznali już wszystkie perypetie Słodziaków, które stały się inspiracją do ich samodzielnej twórczości. Pewnego jesiennego poranka z wielkim zapałem zabrali się do pracy. Uwolniona fantazja pozwoliła im przenieść się w bezgraniczną krainę wyobraźni. Tajemnicze , niebezpieczne losy leśnych bohaterów pobudzały kreatywność małych malarzy . Jedni przez drugich prześcigali się w pomysłach. Nikogo nie dziwiło, że trzeba wystartować rakietą w kierunku nowo odkrytej planety, aby ratować sympatyczną, ale ciekawską i przemądrzałą sowę-Zuzię. Inni przemierzali bezkresne morza i zmagali się z bezlitosnymi korsarzami, aby przyjaciele mogli osiągnąć zamierzony cel i tak dalej, i tak dalej… Każdy zespół kreował dla swych bohaterów wyimaginowany, niebezpieczny, ale niezmiernie frapujący świat, w którym nie ma czasu na nudę. Prace uczniów, które polegały na narysowaniu własnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków, zostaną przesłane na konkurs w formie zdjęć dokumentujących działanie pierwszoklasistów.

Inf. Teresa Pająk

Zobacz Galerię

Wycieczka do Londynu


W dniach 17.09.2018 - 22.09.2018 odbyła się szkolna wycieczka do Londynu. Wśród wielu miejsc i zabytków zwiedzanych w ramach wycieczki znalazły się: Katedrę św. Pawła, Teatr Elżbietański Williama Shakespeara ,,The Globe'', Tower of London, Tower Bridge, British Museum, Big Ben, budynki Parlamentu, Opactwo Westminster. Mieliśmy okazję popłynąć w rejs statkiem w jedną stronę po Tamizie przez dwie najstarsze dzielnice Londynu City i Westminster.
Na wyspę Wielkiej Brytanii dostaliśmy się przejeżdżając uruchomionym w 1994 roku Eurotunelem łączącym francuskie Calais z brytyjskim Folkestone. Stamtąd od Londynu dzieliło nas kilka godzin podróży wzdłuż charakterystycznego krajobrazu
Na liście zwiedzonych przez nas miejsc znajdował się olbrzymi plac Trafalgar Square, gdzie w pięknym słońcu odpoczywaliśmy przy fontannach otaczających Nelsons Column. Stamtąd przeszliśmy wzdłuż reprezentacyjnej pokrytej czerwoną nawierzchnią drogą The Mall , która prowadzi do Buckingham Palace, oficjalnej rezydencji królewskiej w Londynie. Tam tysiące turystów z całego świata przybywają aby podziwiać zmianę warty przed pałacem, w którym zamieszkuje królowa Elżbieta II . Pośród wszystkich historycznych i ważnych dla historii Anglii miejsc znalazł się czas na rozrywkę i zakupy w Primarku. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam przejażdżka 135-metrowym London Eye , uruchomionym w 2000 roku kołem widokowym, które stało się ikoną londyńskiego krajobrazu. Z jego kapsuł podziwialiśmy wspaniały widok na cały Londyn.
Kolejną atrakcją było odwiedzenie muzeum figur woskowych Madame Tussauds. W atmosferze świata show biznesu, fotografowaliśmy się tam z najsłynniejszymi muzykami, aktorami , postaciami historycznymi, naukowcami i celebrytami. Słynne muzeum figur woskowych zabrało nas także na wyjątkową przejażdżkę taksówką przez historię Londynu pełną efektów dźwiękowych i wizualnych.
Zwiedziliśmy również Galerię Narodową, w której podziwialiśmy m.in. ,,S łoneczniki” Van Gogh”a , następnie czerwony piętrowy autobus zawiózł nas do Muzeum Historii Naturalnej.
Londyn to także miejsce światowej rozrywki, więc nie mogliśmy pominąć Leicester Square będącego sercem londyńskich kin, w których mają miejsce światowe premiery filmowe . Odwiedziliśmy China Town w Soho oraz Piccadilly Circus. Ostatnim punktem nasze wycieczki byłoThe Royal Greenwich Astronomical Observatory, czyli Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego w Greenwich.
Na zakończenie można tylko potwierdzić, że w Londynie nie można się nudzić. Jest tu wspaniała historia Anglii, niepowtarzalne atrakcje turystyczne, piękne parki królewskie i miejsca na zakupy. Wieczorami spotkaliśmy się z angielskimi rodzinami goszczącymi. Mieliśmy możliwość zobaczenia z bliska ich domy, poznać zwyczaje, porozmawiać oraz spróbować angielskich potraw, Przywieźliśmy ze sobą mnóstwo pamiątek, zdjęć i niezapomnianych wrażeń, których dostarczył nam Londyn.
Wycieczka doszła do skutku dzięki pomysłowi, wsparciu oraz pomocy pani dyrektor Katarzyny Seweryn-Haberki, która całym sercem angażowała się w organizację tej wycieczki.

Inf. Ewa Majewska-Kłoda

Zobacz Galerię

GDY KSIĄŻKĘ BIERZESZ DO RĘKI…


„Czytanie czegoś, na czym można polegać, przynosi pożytek. Czytanie rzeczy różnorodnych sprawia przyjemność.”- tymi słowami pani Halina Krzywda przywitała uczniów i zaprosiła do wspólnej zabawy. Zacytowana sentencja Seneki była mottem dwóch wydarzeń, które miały miejsce w naszej szkole i które współtworzyli uczniowie z klasy I oraz z kl. VI i VII. Pierwszoklasiści w tym roku przystąpili do konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest zainspirowanie uczniów klas I-III do czytania oraz tworzenia własnych historii. 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, dlatego pierwszoklasiści zaprosili starszych uczniów do wspólnej lektury, której bohaterami są kultowi leśni mieszkańcy. Dla młodszych uczniów nie było to pierwsze spotkanie z puszystymi postaciami, dlatego z zainteresowaniem śledzili ich dalsze perypetie. W zaczarowanym kręgu krążyły pluszaki i książki, a wytrawni lektorzy popisywali się wzorową prezentacją tekstu. Czas wędrówki po lesie w towarzystwie Rysia i fruwającej beztrosko Zosi upłynął tak szybko jakby chciał dopędzić kicającą Zosię. Zabawę trzeba było kończyć! Teraz kolejny etap konkursu przed pierwszakami. Czas bowiem, aby zaprezentowali swoje umiejętności w samodzielnie zredagowanej historii o dalszych przygodach urwisów z leśnej polanki. . Niebawem dowiemy się, jak daleko uczniów poniosła wyobraźnia. Na zakończenie organizator zachęcała, aby każdy czytał codziennie chociażby przez kwadrans i zapewniła, że po roku z pewnością odczuje się skutki( pierwszoklasistów już ogarnęła pasja czytania- z książką spędzają co najmniej 10 minut dziennie). Uczniom, którzy przystąpili do konkursu, serdecznie gratulujemy, życzymy sukcesów i mamy nadzieję, że zwyciężą, bo wówczas wzbogacony zostanie księgozbiór szkolnej biblioteki.
Cdn.

Inf. Teresa Pająk

Zobacz Galerię

DEFIBRYLATOR iPAD CU SP1 W SZKOLE PODSTAWOWEJ


14 września Szkoła Podstawowa otrzymała dzięki Stowarzyszeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryczówku Defibrylator iPAD CU SP1, który został zakupiony ze środków Funduszu Sołeckiego w Ryczówku. Urządzenie znajduje się w dyżurce szkoły na parterze.

Inf. Monika Półkoszek

Dzień pieczonego ziemniaka - 12 września 2018


Korzystając z pięknej, słonecznej pogody rodzice uczniów klasy 3 przygotowali swym pociechom pieczone ziemniaki. Dzieci miały dużo radości ze wspólnego biesiadowania, a także z zabawy na placu szkolnym. Apetyty i humory wszystkim dopisały, a wspólnie spędzony czas był doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego.

Inf. Elżbieta Mucha

Spotkanie z policjantami


5 września 2018r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantami z Klucz. Policjanci przypomnieli uczniom zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły, zachowania się w szkole oraz bezpieczeństwa w sieci.

Inf. Elżbieta Mucha

CHĘTNIE CZYTAMY


I pomyśleć, że już po wakacjach. Czas teraz na pracę, naukę, czytanie. A skoro o tym mowa spieszymy z informacją, że uczniowie naszej szkoły przystąpili do 7. edycji NARODOWEGO CZYTANIA.
Tym razem przygodę z narodową literaturą rozpoczęto od prezentacji najciekawszych fragmentów ostatniej powieści Stefana Żeromskiego.
Młodsi uczestnicy kampanii poruszali się wśród utworów zaczerpniętych z „Antologii Niepodległości”.
Niektórzy twierdzą, że najgorsza rzecz, jaka może przydarzyć się książce, to wpisanie jej na listę lektur. Chociaż „Przedwiośnie” należy do tego kanonu, potrafi zainteresować czytelnika a przy tym „edukować patriotycznie i poszerzać wiedzę o ojczystej przeszłości”.
Uczniowie wzięli sobie do serca słowa Paula Valeryego, który powiadał, że warto czytać książki trudne i bez zbędnego ociągania próbowali oswoić coś, co z początku wydawało się trudne, dalekie i obce.
Pamiątkowa pieczęć będzie przypominać czas wspólnie spędzony nad jednym z arcydzieł literatury polskiej.

Inf. Teresa Pająk

WITAJ SZKOŁO!


3 września uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2018/2019. Sala gimnastyczna zgromadziła  zaproszonych gości, uczniów, nauczycieli i rodziców. Inauguracji dokonała Pani dyrektor Katarzyna Seweryn- Haberka uroczyście ogłaszając koniec wakacji. Serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych w murach szkoły, przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz nowych nauczycieli. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów, dla których ten dzień to wielkie przeżycie. Zostali oni przyjęci przez starszych uczniów i sami zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Ostatnim, niezwykle ważnym elementem tego dnia było uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych i pasowanie ich na uczniów. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Ryczówku. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i rogi obfitości. Po ogólnej uroczystości nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami w klasach. Wszyscy wkroczyli w radosnym nastroju w nowy rok szkolny.

W NOWYM ROKU SZKOLNYM ŻYCZYMY WSZYSTKIM UCZNIOM WIELU SUKCESÓW!
 

Inf. Halina Krzywda

Zobacz Galerię

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 w Szkole Podstawowej w Ryczówku

odbędzie się 3 września 2018 r. o godz. 10.00

Dzieci przedszkolne przychodzą na godzinę zadeklarowaną na karcie zgłoszeń.